Vishay/Dale RNC50H8452FMRSL
RNC50H8452FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452FMRSL
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452FMRSL.pdf
Availability of RNC50H8452FMRSL
QUANTITY
RNC50H8452FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452FMRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452FMRSL
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452FMRSL Details Description
Related parts for RNC50H8452FMRSL
MODULE POWER ENT SNAP IN SW MED datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL .05" T/H datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 80A PLUS247 datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 63V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 6POS W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf