Vishay/Dale RNC50H9202BSBSL
RNC50H9202BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9202BSBSL
Brief Description
RES 92K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9202BSBSL.pdf
Availability of RNC50H9202BSBSL
QUANTITY
RNC50H9202BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9202BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H9202BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9202BSBSL
Related LinksRNC50H9, RNC50H9202BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9202BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H9202BSBSL
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 25.5MA 72 OHM TH datasheet.pdf