Vishay/Dale RNC50H9310BSB14
RNC50H9310BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9310BSB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9310BSB14.pdf
Availability of RNC50H9310BSB14
QUANTITY
RNC50H9310BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9310BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H9310BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9310BSB14
Related LinksRNC50H9, RNC50H9310BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9310BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H9310BSB14
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PLUG TERM BLOCK 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH SPDT 16QFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.5K OHM 1% 100W datasheet.pdf
FUSEBANK 20A 660V AC 10 WAY datasheet.pdf