Vishay/Dale RNC50H9310BSBSL
RNC50H9310BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9310BSBSL
Brief Description
RES 931 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9310BSBSL.pdf
Availability of RNC50H9310BSBSL
QUANTITY
RNC50H9310BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9310BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H9310BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9310BSBSL
Related LinksRNC50H9, RNC50H9310BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9310BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H9310BSBSL
DIODE GEN PURP 1KV 40A DO203AB datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SNGL VOUT 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 3.30K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 38.3K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 600K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/64 BK 6"PC datasheet.pdf
635 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
1000UF 200V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf