Vishay/Dale RNC50H9311BSRE6
RNC50H9311BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9311BSRE6
Brief Description
RES 9.31K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9311BSRE6.pdf
Availability of RNC50H9311BSRE6
QUANTITY
RNC50H9311BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9311BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H9311BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9311BSRE6
Related LinksRNC50H9, RNC50H9311BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9311BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H9311BSRE6
CONN HDR BRKWAY 22POS VERT 15AU datasheet.pdf
CONN IDC HOUSING 3POS 22AWG SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 880MA 320 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 2824 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN SR MALE 6POS W/XMAS BROWN datasheet.pdf
CONN HSG DR FL POLZ 8POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
D SUB HD 26P MA CRIMP WITH NON M datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf