Vishay/Dale RNC50H9312BSB14
RNC50H9312BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9312BSB14
Brief Description
RES 93.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9312BSB14.pdf
Availability of RNC50H9312BSB14
QUANTITY
RNC50H9312BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9312BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H9312BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9312BSB14
Related LinksRNC50H9, RNC50H9312BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9312BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H9312BSB14
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT CM HV 14DIP datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 105NS 56TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR METAL STRIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 NYLON 16MM datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI GAUG 12V SMT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT CP datasheet.pdf
LED XLAMP 3500K WHITE 36V SMD datasheet.pdf