Vishay/Dale RNC50H9421BRRSL
RNC50H9421BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9421BRRSL
Brief Description
RES 9.42K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9421BRRSL.pdf
Availability of RNC50H9421BRRSL
QUANTITY
RNC50H9421BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9421BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H9421BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9421BRRSL
Related LinksRNC50H9, RNC50H9421BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9421BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H9421BRRSL
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 3A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRPL 2X1 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.26V 1A SOT223-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 50MM datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf