Vishay/Dale RNC50H9882BRB14
RNC50H9882BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H9882BRB14
Brief Description
RES 98.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H9882BRB14.pdf
Availability of RNC50H9882BRB14
QUANTITY
RNC50H9882BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H9882BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H9882BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)98.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H9882BRB14
Related LinksRNC50H9, RNC50H9882BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H9882BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H9882BRB14
ADM40S/AE40M/ADM40S datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO214AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 11POS datasheet.pdf
CABLE ASSY JUMP 24 NF NM RG195 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 60POS 0.5MM R/A datasheet.pdf