Vishay/Dale RNC50J1022BRB14
RNC50J1022BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1022BRB14
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1022BRB14.pdf
Availability of RNC50J1022BRB14
QUANTITY
RNC50J1022BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1022BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1022BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1022BRB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1022BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1022BRB14 Details Description
Related parts for RNC50J1022BRB14
ADHESIVE TIE HOLDERS datasheet.pdf
03P MTA100 CONN ASSY 30AU datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG DL BUCK/LINEAR 24-QFN datasheet.pdf
IC SWITCH HIGH SIDE 2CH SOP-J8 datasheet.pdf
IC BUFFER ZD 1:5 3.3V 16-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 580MA 708 MOHM datasheet.pdf
IC SPACE IMAGE SENSOR 84-JLCC datasheet.pdf
IC FPGA 65 I/O 180QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf