Vishay/Dale RNC50J1022FRB14
RNC50J1022FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1022FRB14
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1022FRB14.pdf
Availability of RNC50J1022FRB14
QUANTITY
RNC50J1022FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1022FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1022FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1022FRB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1022FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1022FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J1022FRB14
PLUG HOLE .250"DIA STEEL 6 PRONG datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 800V 16A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 2.21M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
EVAL KIT MAX16929 datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 40' NM TNCM datasheet.pdf
TVS DIODE 96VWM P600 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 16POS RA T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS 1MM datasheet.pdf
ADAPTER F/F BNC 4GHZ datasheet.pdf