Vishay/Dale RNC50J1133BSB14
RNC50J1133BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1133BSB14
Brief Description
RES 113K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1133BSB14.pdf
Availability of RNC50J1133BSB14
QUANTITY
RNC50J1133BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1133BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1133BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1133BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1133BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1133BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1133BSB14
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.26 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SMS CABLE PLUG FOR PIN OR COAX datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
06P UMNL PIN HDR ASSY AU LF datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf