Vishay/Dale RNC50J1133DRB14
RNC50J1133DRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1133DRB14
Brief Description
RES 113K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1133DRB14.pdf
Availability of RNC50J1133DRB14
QUANTITY
RNC50J1133DRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1133DRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1133DRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1133DRB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1133DRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1133DRB14 Details Description
Related parts for RNC50J1133DRB14
IC BUS TRANSCVR 2BIT N-INV SM8 datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 26.4K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR BQ2419 datasheet.pdf
2.00MM UNSHRD HDR datasheet.pdf
LOOSE PIECE CONTACT KIT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 400W datasheet.pdf
CAP FILM 0.0056UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf