Vishay/Dale RNC50J1272BRRSL
RNC50J1272BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1272BRRSL
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1272BRRSL.pdf
Availability of RNC50J1272BRRSL
QUANTITY
RNC50J1272BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1272BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1272BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1272BRRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1272BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1272BRRSL Details Description
Related parts for RNC50J1272BRRSL
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
OSC XO 404.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24040 datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TRANS SJT 650V 4A TO-257 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CABLE TIE TOOL datasheet.pdf
MODEM CELL SKYWIRE XBEE datasheet.pdf
CAP FILM 0.75UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf