Vishay/Dale RNC50J1273FSB14
RNC50J1273FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1273FSB14
Brief Description
RES 127K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1273FSB14.pdf
Availability of RNC50J1273FSB14
QUANTITY
RNC50J1273FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1273FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1273FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1273FSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1273FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1273FSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1273FSB14
IC DELAY LINE 5TAP 25NS 8UMAX datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 7.5A HOLD datasheet.pdf
CONN HDR XAD 14POS 2.5MM TIN SE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 160K OHM 1506 datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 9pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP CXA2520 19MM WHT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 230MA 3.24 OHM datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf