Vishay/Dale RNC50J1321BSB14
RNC50J1321BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1321BSB14
Brief Description
RES 1.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1321BSB14.pdf
Availability of RNC50J1321BSB14
QUANTITY
RNC50J1321BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1321BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1321BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1321BSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1321BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1321BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1321BSB14
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/08/90F 1.5SN BK datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO214AB datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 166MHZ 54BGA datasheet.pdf
15000UF 75V 51X143 85C ST datasheet.pdf
Single and Quad 18 V Operational Amplifiers IC datasheet.pdf