Vishay/Dale RNC50J1330FSRSL
RNC50J1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1330FSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 133 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1330FSRSL.pdf
Availability of RNC50J1330FSRSL
QUANTITY
RNC50J1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1330FSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1330FSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1330FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J1330FSRSL
DIODE SCHOTTKY 50V 3A SMC datasheet.pdf
Crystal 28.2594MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC DO204AC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 23A IPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
SCREW SHOULDER datasheet.pdf
22000UF 100V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf