Vishay/Dale RNC50J1333FSB14
RNC50J1333FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1333FSB14
Brief Description
RES 133K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1333FSB14.pdf
Availability of RNC50J1333FSB14
QUANTITY
RNC50J1333FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1333FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J1333FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1333FSB14
Related LinksRNC50J1, RNC50J1333FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1333FSB14 Details Description
Related parts for RNC50J1333FSB14
RES SMD 84.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM STD BI-PIN 14V datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 4.3A SOT-23 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 66POS datasheet.pdf