Vishay/Dale RNC50J13R0BRBSL
RNC50J13R0BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J13R0BRBSL
Brief Description
RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J13R0BRBSL.pdf
Availability of RNC50J13R0BRBSL
QUANTITY
RNC50J13R0BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J13R0BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J13R0BRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J13R0BRBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J13R0BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J13R0BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J13R0BRBSL
MUX 4:1 ANALOG HI SPEED 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M10 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf