Vishay/Dale RNC50J13R0BRRSL
RNC50J13R0BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J13R0BRRSL
Brief Description
RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J13R0BRRSL.pdf
Availability of RNC50J13R0BRRSL
QUANTITY
RNC50J13R0BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J13R0BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J13R0BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J13R0BRRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J13R0BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J13R0BRRSL Details Description
Related parts for RNC50J13R0BRRSL
JACK SCREW datasheet.pdf
COMPUTER PRIVACY FILTER 20.1" W datasheet.pdf
SOCKT SET W/HNDL 12PNT 3/8" 15PC datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 650MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 12MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
3300UF 40V 25X30MM 105C 5000H datasheet.pdf