Vishay/Dale RNC50J13R0BSBSL
RNC50J13R0BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J13R0BSBSL
Brief Description
RES 13 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J13R0BSBSL.pdf
Availability of RNC50J13R0BSBSL
QUANTITY
RNC50J13R0BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J13R0BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J13R0BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J13R0BSBSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J13R0BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J13R0BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J13R0BSBSL
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
IC LINE RVR LVDS SINGL DIF 8SOIC datasheet.pdf
IC CONFIG MULT-FUNC GATE SC70-6 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 25mA, 400mA Backlight 16-QFN-EP (3x3) datasheet.pdf
CBL ASSY 10' MALE 7POS SGL ECO datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.58V 6-UDFN datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 158K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf