Vishay/Dale RNC50J1432BRRSL
RNC50J1432BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J1432BRRSL
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J1432BRRSL.pdf
Availability of RNC50J1432BRRSL
QUANTITY
RNC50J1432BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J1432BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J1432BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J1432BRRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J1432BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J1432BRRSL Details Description
Related parts for RNC50J1432BRRSL
CONN HEADER 3POS 2MM R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 6POS GOLD SMD datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 16V 12A datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC CAR RAD RX AM/FM/LW/SW 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf