Vishay/Dale RNC50J14R3BSRSL
RNC50J14R3BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J14R3BSRSL
Brief Description
RES 14.3 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J14R3BSRSL.pdf
Availability of RNC50J14R3BSRSL
QUANTITY
RNC50J14R3BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J14R3BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J14R3BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J14R3BSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J14R3BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J14R3BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J14R3BSRSL
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC NETWORK TERMINATOR MQFP-64 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC AXIAL datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
FIXED IND 1.4NH 800MA 100 MOHM datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
F39-HB0705 datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 3W 4026 datasheet.pdf