Vishay/Dale RNC50J15R0BSRSL
RNC50J15R0BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J15R0BSRSL
Brief Description
RES 15 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J15R0BSRSL.pdf
Availability of RNC50J15R0BSRSL
QUANTITY
RNC50J15R0BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J15R0BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J15R0BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J15R0BSRSL
Related LinksRNC50J1, RNC50J15R0BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J15R0BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J15R0BSRSL
CONN RECEPT 17POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 2.19V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 200MHZ 165CABGA datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 750PF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
DVI_D - DVI_D SINGLE LINK CABLE datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 608A datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
GDT 140V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf