Vishay/Dale RNC50J15R4BSRSL
RNC50J15R4BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J15R4BSRSL
Brief Description
RES 15.4 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J15R4BSRSL.pdf
Availability of RNC50J15R4BSRSL
QUANTITY
RNC50J15R4BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J15R4BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J15R4BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)