Vishay/Dale RNC50J2132BSB14
RNC50J2132BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2132BSB14
Brief Description
RES 21.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2132BSB14.pdf
Availability of RNC50J2132BSB14
QUANTITY
RNC50J2132BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2132BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2132BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2132BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2132BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2132BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J2132BSB14
FUSE 1A 240V FAST BRITISH BS IEC datasheet.pdf
IC SYNTHESIZR LVPECL/HSTL 64TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 158 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 15VOUT 25W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 65MM datasheet.pdf
FIXED IND 15MH 61MA 105 OHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 75NH 590MA 410 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
220UF 250V 18X40 datasheet.pdf