Vishay/Dale RNC50J2152FSBSL
RNC50J2152FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2152FSBSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2152FSBSL.pdf
Availability of RNC50J2152FSBSL
QUANTITY
RNC50J2152FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2152FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2152FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2152FSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2152FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2152FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2152FSBSL
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL IEC 1A datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V NP0 0805 datasheet.pdf
SHORT LINK COMB INSUL DIN 10POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 2.00K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK FRAME datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 85POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
APPL,HDM 5SMPR070F090O G datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf