Vishay/Dale RNC50J2210BSB14
RNC50J2210BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2210BSB14
Brief Description
RES 221 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2210BSB14.pdf
Availability of RNC50J2210BSB14
QUANTITY
RNC50J2210BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2210BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2210BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2210BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2210BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2210BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J2210BSB14
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP CER 240PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD SGL 16SSOP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 27 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO214AC datasheet.pdf