Vishay/Dale RNC50J2212BSRE6
RNC50J2212BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2212BSRE6
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2212BSRE6.pdf
Availability of RNC50J2212BSRE6
QUANTITY
RNC50J2212BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2212BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J2212BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2212BSRE6
Related LinksRNC50J2, RNC50J2212BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2212BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J2212BSRE6
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC CTLR SYNC BUCK DUAL 40-QFN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC STANDARD +/-30% datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2.4W MONO D 9WLCSP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 200MA 12V datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 6A 2.5KV STD REC datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf