Vishay/Dale RNC50J2212FMR36
RNC50J2212FMR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2212FMR36
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2212FMR36.pdf
Availability of RNC50J2212FMR36
QUANTITY
RNC50J2212FMR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2212FMR36
Internal Part NumberEIS-RNC50J2212FMR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2212FMR36
Related LinksRNC50J2, RNC50J2212FMR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2212FMR36 Details Description
Related parts for RNC50J2212FMR36
IC OPAMP GP 65MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 4A DO214AB datasheet.pdf