Vishay/Dale RNC50J2213BSRE6
RNC50J2213BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2213BSRE6
Brief Description
RES 221K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2213BSRE6.pdf
Availability of RNC50J2213BSRE6
QUANTITY
RNC50J2213BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2213BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50J2213BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2213BSRE6
Related LinksRNC50J2, RNC50J2213BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2213BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50J2213BSRE6
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC FIFO 4KX9 15NS 32PLCC datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ MED PULSE datasheet.pdf
RES 287 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 70W 1.85 55KCR-1 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf