Vishay/Dale RNC50J2213BSRSL
RNC50J2213BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2213BSRSL
Brief Description
RES 221K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2213BSRSL.pdf
Availability of RNC50J2213BSRSL
QUANTITY
RNC50J2213BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2213BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2213BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2213BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2213BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2213BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2213BSRSL
RES SMD 35.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRANSCEIVER CAN HS 5V 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEV 230VAC DIN RAIL datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HADER T/H RA 12 POS datasheet.pdf
FUSE 5A 240V FAST BRITISH BS IEC datasheet.pdf