Vishay/Dale RNC50J2213FSBSL
RNC50J2213FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2213FSBSL
Brief Description
RES 221K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2213FSBSL.pdf
Availability of RNC50J2213FSBSL
QUANTITY
RNC50J2213FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2213FSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2213FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2213FSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2213FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2213FSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2213FSBSL
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
INSULATOR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC ENERY METER 3PH 128K 100-LQFP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 64POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES 12K OHM 3/4W 0.5% RADIAL datasheet.pdf