Vishay/Dale RNC50J22R0BSB14
RNC50J22R0BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R0BSB14
Brief Description
RES 22 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R0BSB14.pdf
Availability of RNC50J22R0BSB14
QUANTITY
RNC50J22R0BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R0BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R0BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R0BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R0BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R0BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J22R0BSB14
RES 324 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 3/8 UNF 5V INPUT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CRIMPING DIE ASP-AA-2QD250I1 datasheet.pdf
RES 255 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCC GAUGE 0 PSID TO 100 PSID datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 40V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 76MA 8.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf