Vishay/Dale RNC50J22R1BSB14
RNC50J22R1BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R1BSB14
Brief Description
RES 22.1 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R1BSB14.pdf
Availability of RNC50J22R1BSB14
QUANTITY
RNC50J22R1BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R1BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R1BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R1BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R1BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R1BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J22R1BSB14
LED 7-SEG 2DIG CA HRED NODP .3" datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4096X18 56TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
IC CONV SOLAR PWR 48TSSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 2A 120V datasheet.pdf