Vishay/Dale RNC50J22R9BSBSL
RNC50J22R9BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J22R9BSBSL
Brief Description
RES 22.9 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J22R9BSBSL.pdf
Availability of RNC50J22R9BSBSL
QUANTITY
RNC50J22R9BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J22R9BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J22R9BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J22R9BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J22R9BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J22R9BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J22R9BSBSL
IC DRIVER QUAD DIF LINE 16 DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-14AWG MATE-N-LOK datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
IC HEX INVERT BUFF/CONV 16-SOIC datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X8 RED 5V TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 204 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
32-OUTPUT MODULE FOR HITACHI datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf