Vishay/Dale RNC50J2320BSBSL
RNC50J2320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2320BSBSL
Brief Description
RES 232 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2320BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2320BSBSL
QUANTITY
RNC50J2320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2320BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2320BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2320BSBSL
IC DAC AUDIO 24BIT 192KHZ 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 300MA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO263-7 datasheet.pdf
IC INVERTER CONTROL SSOP-B20 datasheet.pdf
IC QUAD HALF-BRIDGE 54SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0805 datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.85W SOD64 datasheet.pdf