Vishay/Dale RNC50J2323FSRSL
RNC50J2323FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2323FSRSL
Brief Description
RES 232K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2323FSRSL.pdf
Availability of RNC50J2323FSRSL
QUANTITY
RNC50J2323FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2323FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2323FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2323FSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2323FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2323FSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2323FSRSL
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS 5.08MM TRANSM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 1/10W SMD datasheet.pdf
RS-70 ZW 30 HOUSING datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG BLUE 500' datasheet.pdf
8UF 10V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf