Vishay/Dale RNC50J2342BSRSL
RNC50J2342BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2342BSRSL
Brief Description
RES 23.4K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2342BSRSL.pdf
Availability of RNC50J2342BSRSL
QUANTITY
RNC50J2342BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2342BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2342BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2342BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2342BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2342BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2342BSRSL
HEATSHRINK BLACK 1/2IN X 200FT datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS VERT 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 169 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf