Vishay/Dale RNC50J23R2BSBSL
RNC50J23R2BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J23R2BSBSL
Brief Description
RES 23.2 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J23R2BSBSL.pdf
Availability of RNC50J23R2BSBSL
QUANTITY
RNC50J23R2BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J23R2BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J23R2BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J23R2BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J23R2BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J23R2BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J23R2BSBSL
CONN HEADER .100 DUAL STR 36POS datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEAT SINK 27MM X 27MM X 9.5MM datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP3T datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER B/TYPE datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf