Vishay/Dale RNC50J2432BSB14
RNC50J2432BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2432BSB14
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2432BSB14.pdf
Availability of RNC50J2432BSB14
QUANTITY
RNC50J2432BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2432BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2432BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2432BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2432BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2432BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J2432BSB14
REGULATOR 2.5VADJ 3A 5VIN VRT datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRGR LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMP SENSORPATH 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48SSOP datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 2-INP 4DFN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CABLE TIE RADIAL SEAL STANDARD datasheet.pdf
AB 3C 3#4 SKT PLUG datasheet.pdf
1.2 GHz Clock Distribution IC, PLL Core, Dividers, Delay Adjust, Eight Outputs IC datasheet.pdf