Vishay/Dale RNC50J2432BSRSL
RNC50J2432BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2432BSRSL
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2432BSRSL.pdf
Availability of RNC50J2432BSRSL
QUANTITY
RNC50J2432BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2432BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2432BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2432BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2432BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2432BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2432BSRSL
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN MICRO SD CARD PUSH-PUSH R/A datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
WET DEBURR WHEEL 6X24X3" 6A FIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf