Vishay/Dale RNC50J2670BSB14
RNC50J2670BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2670BSB14
Brief Description
RES 267 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2670BSB14.pdf
Availability of RNC50J2670BSB14
QUANTITY
RNC50J2670BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2670BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J2670BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2670BSB14
Related LinksRNC50J2, RNC50J2670BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2670BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J2670BSB14
CONN HEADER RTANG 12POS PCB TIN datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 6A 250V SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT CIRCULAR XRC PLUGS & RECPT datasheet.pdf
IP CORE ETH MAC TRI-SPEED ECP3 datasheet.pdf
SENSOR SEALED GAUGE 0-500 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 2MM T/H datasheet.pdf
.100 CABLE JUMPER 281000666 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 17POS datasheet.pdf