Vishay/Dale RNC50J2671BSRSL
RNC50J2671BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2671BSRSL
Brief Description
RES 2.67K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2671BSRSL.pdf
Availability of RNC50J2671BSRSL
QUANTITY
RNC50J2671BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2671BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2671BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2671BSRSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2671BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2671BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J2671BSRSL
DIP CABLE - CDR24G/AE24G/CDR24G datasheet.pdf
CARD EJECTOR WHITE 1/16" datasheet.pdf
RES 2.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V DPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A DIRECTFET datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 1.2MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMITRAB SPRING-CAGE MODULAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf