Vishay/Dale RNC50J2713BSBSL
RNC50J2713BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J2713BSBSL
Brief Description
RES 271K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J2713BSBSL.pdf
Availability of RNC50J2713BSBSL
QUANTITY
RNC50J2713BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J2713BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J2713BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)271k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J2713BSBSL
Related LinksRNC50J2, RNC50J2713BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J2713BSBSL Details Description
Related parts for RNC50J2713BSBSL
GUARD FAN FOR 2 1/2" FAN PLASTIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SMINI3 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150PS .050" SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5MM datasheet.pdf
OSC XO 30.72MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 64POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf