Vishay/Dale RNC50J3012BRBSL
RNC50J3012BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3012BRBSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3012BRBSL.pdf
Availability of RNC50J3012BRBSL
QUANTITY
RNC50J3012BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3012BRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3012BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3012BRBSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3012BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3012BRBSL Details Description
Related parts for RNC50J3012BRBSL
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MODULE 9P 16MB SDRAM 8MB FLASH datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 815V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
IC CRYPTO TPM 40QFN datasheet.pdf
508 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
CAP CER 200PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf