Vishay/Dale RNC50J3012FRRSL
RNC50J3012FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3012FRRSL
Brief Description
RES 30.1K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3012FRRSL.pdf
Availability of RNC50J3012FRRSL
QUANTITY
RNC50J3012FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3012FRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3012FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3012FRRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3012FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3012FRRSL Details Description
Related parts for RNC50J3012FRRSL
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY OS 3KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
BUSHING 1.000" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf