Vishay/Dale RNC50J3013FRB14
RNC50J3013FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3013FRB14
Brief Description
RES 301K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3013FRB14.pdf
Availability of RNC50J3013FRB14
QUANTITY
RNC50J3013FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3013FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3013FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3013FRB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3013FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3013FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J3013FRB14
TERM BLOCK HDR 30POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL HS 16-SOIC datasheet.pdf
FUSE 250A 690V 1FKE/115 AR UC datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 30POS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 18AWG RED 1000' datasheet.pdf
FRAME PANEL MOUNTING TYPE B datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN - PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf