Vishay/Dale RNC50J3093FRB14
RNC50J3093FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3093FRB14
Brief Description
RES 309K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3093FRB14.pdf
Availability of RNC50J3093FRB14
QUANTITY
RNC50J3093FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3093FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3093FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3093FRB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3093FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3093FRB14 Details Description
Related parts for RNC50J3093FRB14
IC OPAMP CFA 1.4GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN INTERIM CLIP 12POS .100 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP ALUM 39000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf