Vishay/Dale RNC50J3121BSB14
RNC50J3121BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3121BSB14
Brief Description
RES 3.12K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3121BSB14.pdf
Availability of RNC50J3121BSB14
QUANTITY
RNC50J3121BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3121BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50J3121BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3121BSB14
Related LinksRNC50J3, RNC50J3121BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3121BSB14 Details Description
Related parts for RNC50J3121BSB14
CAP CER 0.68UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO15 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 56-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC SMA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 73MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf