Vishay/Dale RNC50J3122BSRSL
RNC50J3122BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50J3122BSRSL
Brief Description
RES 31.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50J3122BSRSL.pdf
Availability of RNC50J3122BSRSL
QUANTITY
RNC50J3122BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50J3122BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50J3122BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50J3122BSRSL
Related LinksRNC50J3, RNC50J3122BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50J3122BSRSL Details Description
Related parts for RNC50J3122BSRSL
EMITTER IR 880NM 100MA TO-46 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA MINI3 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MEL/MSI CARRIER 5X20 IP 40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 80V SMD datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER E 25 X 13 X 7 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf